Nemocnica oznámila smutnú správu o spojených dvojičkách; matka už nemohla stáť na nohách.

Porodila siamské dvojičky… Potom prišlo nečakané rozhodnutie

To, že porodí siamské dvojčatá, sa Zdenka dozvedela asi mesiac pred pôrodom. Dnes už osemnásobná mamička z Veľkej Lomnice verí, že Lucka a Anička, ako dvojičky pomenovala, dostanú šancu na plnohodnotný život.Siamské dvojčatádošli na svet 9. júna. Dievčatkám síce museli lekári spraviť vývod z čriev, no vzhľadom na okolnosti sa majú dobre. Odborníci preto predpokladajú, žedievčatká čaká operácia, pri ktorej ich rozdelia.”Nemajú horúčky, robili im ultrazvuk hlavičiek a všetko je v poriadku. Lekári čakajú, kedy budú mať dobrú váhu a budú väčšie, a potom by ich mali rozdeliť,“prezradilapre Nový Čas mamička Zdenka.Súrodenci sa tešiaNa dve sestričky sa už teší aj Zdenkina najstaršia dcéra Vivien (12), ktorá sa v čase našej návštevy akurát vrátila zo školy a skôr, ako si išla spraviť domáce úlohy, povedala:„Jasné, že sa teším na moje sestričky! Určite sa o ne budeme starať a mamine s ocinom pomôžeme,“usmiala sa žiačka, ktorá by si chcela pokračovať v štúdiu a obstojne zarábať, aby nejako prispela na chod domácnosti.

Dievčatká sú zrastené panvami.

Dievčatká sú zrastené panvami.Tá sa však už nebude rozrastať. Povedala to Zdenka vo chvíli, keď sa dievča pobralo do izbičky. „Viete, toto sú naše posledné deti. Viac ich mať určite nebudeme! Veľmi dúfam, že budú mať rovnaký osud ako tie, ktoré sa narodili pred nimi.Tie siamské dvojčatá, čo sa narodili pred nami, boli rovnako dievčatá a oddelili ich.A aha, dnes sú z nich už veľké ženy a celkom normálne žijú.Čiže verím, že aj Lucinka s Annou vyrastú v krásne ženy, naozaj v to dúfam a snáď budú mať čo najmenšie problémy,“povedala a zbožne upriamila pohľad na nebesia.Prečo odišla z nemocnice?Zdenka krátko po pôrode nechala deti v starostlivosti špecialistov Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) a vybrala sa na východ.Nie, že by netúžila zostať s deťmi, ale doma mala kopec povinností, ktoré ani nemal kto prevziať na starosť.

Zdenka musela odísť z nemocnice, aby sa mohla postarať o deti.

Zdenka musela odísť z nemocnice, aby sa mohla postarať o deti.„Pozrite, doma ma čakalo šesť ďalších detí a mojím dvom malým dievčatám som tam naozaj nemala ako a ani nemohla teraz pomôcť. Mnoho lekárov a zdravotných sestier sa tam o Lucinku s Aničkou veľmi dobre stará, sme v kontakte a tu mám domácnosť. Manžel chodí do práce, snaží sa zarobiť,takže na mne je domácnosť, tak som tu,“ povedala mama, ktorá doplnila, že akonáhle to bude možné, po dcérky príde jej muž Jaroslav (42) a odvezie ich domov.Sľúbili pomocStarosta Veľkej Lomnice Peter Duda, ktorého sme zastihli telefonicky, bol zo správy, že siamské dvojičky pochádzajú z ich obce, prekvapený a dodal, že sa budú snažiť početnej rodine pomôcť.

„Až v nemocnici mi doktor povedal, že na ultrazvuku zistili, že sú to dvojčatá, no dodal, že sa mu niečo nezdalo. Bola som z toho hotová. Potom si tam zavolal ešte kolegov,“ povedala Zdenka.

„Až v nemocnici mi doktor povedal, že na ultrazvuku zistili, že sú to dvojčatá, no dodal, že sa mu niečo nezdalo. Bola som z toho hotová. Potom si tam zavolal ešte kolegov,“ povedala Zdenka.„Určite ich pôjdem navštíviť a pozdraviť. Samozrejme, že jej pomôžeme a vyjdeme v ústrety v tom, v čom bude treba. U náš je rómska komunita veľmi veľká a zažili sme s nimi naozaj všeličo. Toto je snáď európsky unikát a budeme pozorne sledovať, ako sa bude dievčatkám ďalej dariť a ako sa budú vyvíjať,“ prezradil prvý muž obce s tým, že tento údel osudu nie je ľahký, no rodinu vníma ako zodpovednú.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker